Choď na obsah Choď na menu
 


Mimozemšťania sú tu už milióny rokov, tvrdia škótski experti

8. 2. 2014

„Mimozemské lode k nám prileteli už pred miliónmi rokov; jednoznačný výsledok nám dáva analýza pravdepodobnosti objavenia sond okolo Zeme,“ nechal sa počuť jeden z výskumníkov Duncan Forgan. Podľa jeho názoru sa „automatické mimozemské sondy dokážu samy reprodukovať a využívajú k tomu medzihviezdny prach“.

Podľa škótskych vedcov sú mimozemšťania na našej obežnej dráhe už milióny rokov (ilustračná snímka)Podľa škótskych vedcov sú mimozemšťania na našej obežnej dráhe už milióny rokov..

Vo vzduchu však stále visí otázka, prečo teda mimozemšťanov nevidíme. Vedci tvrdia, že dôvodom je ich náskok pred nami, ktorý činí milióny rokov. Technológie mimozemských civilizácií sú podľa nich tak ďaleko, že sa dokážu bez problémov pred ľudstvom skrývať a ešte ho aj nerušene pozorovať.

Nad kontakt s UFO by malo ľudstvo premýšľať

Pred časom rozpútal zaujímavú diskusiu aj server io9.com, ktorý sa rozhodol osloviť zástupcov inštitútu SETI - zaoberajúcich sa výskumom a hľadaním mimozemskej inteligencie. Opýtal sa ich, či možno pri hľadaní mimozemského signálu dostať informáciu, ktorá by mohla byť pre nás nebezpečná.

Podľa Andrewa Siemiona sa SETI prioritne zaoberá zachytením signálu a nie jeho dekódovaním. Spresnil, že nájsť umelo vytvorený signál je ľahšie – ten sa však následne nijako nelúšti. Určuje sa jeho pôvod – umelý alebo prírodný.

Zástupcovia SETI však do úvahy berú možnosť, či daný signál Môže predstavovať nebezbečenstvo "S niečím podobným je potrebné počítať, ide však o málo pravdepodobnú možnosť, skôr nemožnú. Naše prístroje sú pripojené na počítače a tak, ako mnoho iných počítačov, sa môžu popregramovať. Náš softvér prijíma input z neznámeho zdroja a nemôžeme rozlišovať, či nám nabúra bezpečnostné opatrenia alebo ovplyvní internetové pripojenie,“ tvrdí Siemion

„Myslím si, že existujú dôvody, prečo by sme sa mali zamýšľať nad tým, že by v prípade kontaktu človeka s mimozemšťanom by došlo vo svete k problému,“ povedal pred časom Doug Vakoch, riaditeľ inštitútu pre kontakt s mimozemskou inteligenciou Interstellar Message Composition SETI v kalifornskom Mountain View.

 
Zdroj: http://www.aktuality.sk
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.