Choď na obsah Choď na menu
 


Nad týmto si vedci lámu hlavu !

28. 10. 2013

 ost v škótskom DUMBARTON je známy ako most psích samovrážd. Hoci sa toto označenie môže zdať čudné alebo dokonca smiešne, faktom zostáva , že na ňom už desiatky psov prišlo o život. Podľa Daily Mail stále pribúda prípadov, kedy psy z určitého bodu na moste skáču. Prvé prípady boli zaznamenané už v 50. rokoch. Záhadou však je, prečo si vyberajú rovnaké miesto. Ďalšou záhadou potom je, že tu umierajú predovšetkým dlhosrsté plemená, ako uvádzajú štatistiky.

KÓD NIKTO NEROZLÚŠTIL

 

Shepherdov Monument
 

Pamätník z 18. storočia , ktorý sa nachádza v areáli jedného historického domu v Anglicku, nedáva spať ani historikom. Shepherd 's Monument v Shugborough Hall má nápis DOUOSVAVVM a doteraz nebol rozlúštený. Hlavu si nad ním lámali napríklad aj Darwin alebo Dickens. Podľa mnohých by mohlo ísť o šifru, ktorá vedie k miestu, na ktorom je ukrytý Svätý grál.

 

ANJELI Z MONSE

Podľa legendy anjeli zachránili britskú armádu v bitke pri Monse na začiatku prvej svetovej vojny. Podľa výpovedí vojakov zasiahla počas bitky nadprirodzená sila, vraj anjelskí bojovníci, ktorí zakročili v rozhodujúci okamih. Údajne išlo o akýsi svetelný oblak, ktorý potlačil silu nepriateľa.

BALVANY V CARNACU

 

Balvany v Carnacu
 

Ak vás vždy zaujímalo, kto postavil Stonehenge, uprite svoju pozornosť aj na pobrežie Bretagne. Tu sa nachádza tritisíc balvanov, ktoré sú usporiadané v dokonalej línii na ploche niekoľkých kilometrov. Ako sa sem dostali? To je doteraz záhadou.