Choď na obsah Choď na menu
 


Strašidelné miesta

28. 10. 2013oho sa bojíme..

Človek je jedinou bytosťou, ktorá pozná hrôzu: strach z neznámeho, konkrétne iracionálny strach z toho, čo je v tme a z toho, čo sa ešte len má stať. Desíme sa neznáma, ktoré samo osebe, na dennom svetle, nebude nikdy také strašné, aké je v našej fantázii, aké je v šere či úplnej tme. Také zvieratá nehľadia do budúcnosti a orientujú sa i v noci..Jedine človek je obdarený tušením budúcnosti. Ľudia sa boja väčšmi osamote, v pustom lese, než medzi ľuďmi, teda väčšmi sa desia nejasných než konkrétnych hrozieb: strach je medzi racionalitou a iracionalitou, medzi dňom a nocou.. Nie je náhoda, že nočné živočíchy sme spojili s hrozbou a že nejestvujú azda žiadne, ktorým sa pripisujú pozitívne vlastnosti: netopier, sova,  nočné motýle a šelmy. A na svete je mnoho miest kde sa môžme skutočne báť..O niektorých miestach sa hovorí, že tam líšky dávajú dobrú noc. O niektorých, že je to miesto duchov. Niektoré miesta su tak desivé, že už tam ani duchovia nežijú. Staré hrady, strašidelné domy, husté lesy, cintoríny či opustené miesta.

 

 

Aokigahara

Aokigahara, alebo more stromov na úpätí hory Fuji v Japonsku je miesto, kam chodia údajne šarapatiť nadprirodzené javy a nielen tie. Nevyzerá to tu síce ako v hororovej izbe 1408 od Stephena Kinga, ale všetky nadprirodzenosti sa odohrávajú pod holým nebom. Každoročne miestni dobrovoľníci dokonca usporadúvajú „lov na telá“, keďže je veľká pravdepodobnosť, že niekde v blízkom okolí nájdete ľudské pozostatky tiel v podobe kostí, lebiek alebo rozpadnutých skeletov. Je to totižto po sanfranciskom Golden Gate Bridge, druhé najčastejšie miesto, kde sa snažia svoju púť životom ukončiť samovrahovia. Od roku 1950 tu väčšinou obesením skoncovalo so životom cez 500 ľudí s priemerným ročným koeficientom 30 mŕtvych. No a potom prídu také roky ako 2002, keď sa tu našlo 78 tiel bez života. Dokonca mieste úrady rozmiestili varovania, aby ľudia plánujúci samovraždu vyhľadali radšej pomoc. Ale ktovie, čo čierne ich sem vedie posledný raz vydýchnuť...Aokigahara les je známy pre dve veci v Japonsku: úchvatný výhľad na horu Fuji a samovraždy. Je to svet je druhá najpopulárnejšia samovraždu umiestnenie po San Francisco je Golden Gate Bridge. To bolo vyhlasoval, miestnych obyvateľov aj návštevníkov, že lesy sú domovom pre veľké množstvo nadprirodzených javov.Tam bol 2645 samovrážd zaznamenal v januári 2009, 15 percent zvýšenie od 2305 do januára 2008, podľa japonskej vlády.

Les Aokigahara už sám o sebe pôsobí hrôzostrašne, po tom, ako sa stal "posvätným miestom samovrahov", je však zrejme tým najhrôzostrašnejším lesom na celej planéte. Z konárov stromov visia odrezané slučky a opasky, pod nimi nájdete batohy, topánky, či čiapky obetí. A pri troche šťastia v lese nájdete aj čerstvého obesenca. prípadne pozostatky nejakého mumifikovaného. 

V 70. rokoch bol nárast počtu samovrážd v tomto lese taký veľký, že sa ním začala zaoberať aj japonská vláda. Nič však nevymyslela, iba prikázala, aby sa les každoročne vyčistil od tiel a pozostatkov. A v okolí lesa osadili tabuľky s nápismi ako napríklad "Život je vzácny", Prosím vás, zvážte to", či "Myslite na svoju rodinu".

 

 Hightgateský cintorín,Londýn

Tento cintorín je naozaj nádherný ale pekne strašidelný . Bol vyhlásený nejstrašidelbnějším na svete a počet zjavenia na tomto cintoríne je tiež úctihodný , tento cintorín sa nachádza v Londýne . Postavený je vo Viktoriánskom štýle a sou tu pochovaní elity ako napríklad Marx . Najčastejšie môžte vidieť je čiernu vdova ktorá sa vznáša od hrobu k hrobu a nie je ju vidieť do tváre, vraj tam pika za vraždu svojho manžela . Potom su veľa často k videniu ľudia ( prízraky ) ako pozerajú k bráne sa smutnými očami pretože vedia že nežili príkladný život a zvyšok svojho posmrtného života strávia práve na tomto mieste.Ale najzaujímavejšie je Highgateský vampír, ktorý tam bol pozorovaný okolo roku 60-70 ako pije krv čerstvo pochovaných , videlo ho desiatky ľudí ale nikto ho nikdy nechytil .

Prípad Highatského upíra otriasol celou európou a zamestnával roky všetky médiá, ktoré mu venovali naozaj dostatočný priestor. Dodnes sa záhadné udalosti odohrávajúce sa väčšinou v blízkosti cintorína v Highgate nikdy uspokojivo nevysvetlili. K nám sa vďaka železnej opone a blokáde informácii zo zahraničia dostalo len minimum strohých informácii. O čo teda šlo?
Prvé vičínanie vampíra bolo zaznamenané v roku 1963 ked sa dve šestnásťročné dievčatá z kláštora vracali v noci domov. Boli predtým na návšteve u priateľov v highgate Village. Ich cesta viedla dolu uličkou Swain popri cintoríne. Keď prechádzali severnou bránou cintorína videli ako pri ceste za ňou začali z hrobov vychádzať telá mŕtvych ľudí
Ďalším bol incident, ktorý sa odohral o pár týždňov neskôr mladému páru, ktorý išiel takisto cez uličku Swain. Žena zahliadla bytosť, ktorá sa vznášala nad železnou bránou. Neskôr postavu zbadal aj muž. Obaja popisovali neskutočnú hrôzu a zdesenie, ktorá sa ich zmocnila pri pohľade na bytosť. Výraz tváre toho tvora vraj vzbudzoval hrôzu.
Postupne sa začali množiť prípady pozorovania tohto tvora. Každý zo zúčastnených pozorovateľov tohto javu popisoval rovnakú bytosť vznášajú;cu sa nad bránou, ktorá bola obklopená náhrobkami, pokiaľ nezmizol v temnote. Noviny boli odrazu plné pozorovania tohto prízraku. Čo bolo horšie začali sa objavovať v blízkosti výskytu „tvora“ mŕtve zvieratá. Každé zo zvierat bolo zbavené krvi. Vtedy sa prvý krát začalo stvorenie označovať ako upír.

V roku 1971 upír udrel znova. Tentokrát však už zaú;točil na človeka. Upír zaú;točil v uličke v blízkosti cintorína. Mladá žena sa vracala domov v skorých ranných hodinách keď ju od chrbta napadla a veľkou silou na zem zhodila ako ona tvrdila „vysoká čierna postava“. Upír sa chystal k útoku vyrušil ho však vodič automobilu, ktorý napadnutie zahliadol a vyrazil na miesto útoku.
Bytosť sa akoby zázrakom v momente vytratila v žiare predných svetiel. šofér ženu odviezol na policajnú stanicu. Žena bola otrasená, ale utrpela iba odreniny nôh a rúk. Polícia okamžite miesto zločinu uzavrela a začala z vyšetrovaním, ktoré však neprinieslo žiadne uspokojivé vysvetlenie. Páchateľ zločinu mohol utiecť iba jedinou cestou a tá bola ukončená múrom, ktorý bol však vysoký 12 stôp.
Prípady výskytu tejto bytosti sa začali množiť, takisto ako útoky na obyvateľov mesta. Snáď ako prípad ešte uvediem skú;senosť muža, ktorý bol zhypnotizovaný upírom z Highgate.
Spomínaný muž sa vybral na cintorín v Highgate. Keďže cintorín je pomerne čelnitý a slnko začalo dosť rýchlo zapadať na cintoríne sa stratil. Nejednalo sa o človeka poverčivého, avšak pod tlakom minulých udalostí sa ho začal predsa len zmocňovať nepríjemný pocit.
Dostal sa teda až k múrom cintorína a uvedomil si, že keď prejde popri ňom musí nakoniec naraziť na vstupnú bránu. Zrazu začul za sebou pohyb a uvedomil si, že za ním niekto stojí. Otočil sa a za ním stála vysoká tmavá postava. Vtedy si uvedomil, že je doslova zhypnotizovaný strachom. Postava nehybne stála pred ním a nedovolila mu sa pohnúť. Pri výpovedi podotkol, že cítil akoby mu demonštrovala svoju silu. V jedinom momente sa postava rozplynula. Taký nával neskutočnej sily a podmanenia vraj nikdy v živote necítil.
Či už je to všetko pravda či nie..tento prípad vyvolal obrovský záujem o vampirizmus a v anglicku možno hovoriť v súvislosti s ním o renesancii viery v upírov. Prípad prilákal aj množstvo lovcov upírov, medzi inými aj Menchestra, ktorý ako tvrdil vo svojich knihách upíra chytil, prostredníctvom špeciálneho rituálu vymietol. Dokonca obajvil na zmienenom cintoríne celé hniezdo vampírov, ktoré následne zničil...

Cintorín v Stull, Kansas.

Diablovo miesto

Návštevníci, ktorí na starom cintoríne boli, svorne tvrdia, že zažili nepríjemné pocity. Chlad, silný vietor, paralýzu, ťahanie za ruku, niektorí dokonca videli zvláštne postavy. Do kaplnky, ktorú pred pár rokmi zbúrali, údajne nikdy nenapršalo, ani keď už bola bez strechy. Vraj za to môžu čierne omše, ktoré sa v nej slúžili. 

Povery o stullskom cintoríne sa nehovoria iba na Halloween, ale celoročne a lákajú turistov zo všetkých kútov Spojených štátov. Mestečko však o takúto publicitu ktovieaký záujem nemá, práve naopak – policajné hliadky si na lapačov duchov dávajú obzvlášť pozor..
Ak je nejaký cintorín v Amerike naozaj strašidelný, potom je to ten v malom mestečku Stull v štáte Kansas. Legenda hovorí, že existujú dve miesta, kde sa Satan každý rok zjaví. Jedno je v Indii a druhé na cintoríne v Stulle. Cintorín má rozličné prezývky, všetky dosť odstrašujúce, aby ich človek vykrikoval nahlas. Jednou z nich je aj Brána do pekla. Podľa povier je práve cintorín jednou zo siedmich brán do pekla a diabol sem chodí na hrob starej lásky, bosorky, a svojho syna, ktorý sa narodil taký deformovaný, že prežil len pár dní.Zdroj / 
http://bynature.webnode.sk/